Finansal Danışmanlık


Finansal Danışmanlık Hizmeti Nedir ?

Birikimlerinizi etkin bir biçimde değerlendirmek ve bunu orta ve uzun vadeli hedeflerinizi gerçekleştirecek bir yatırım haline dönüştürmek aslında o kadar da uzak değil.

Bu konuda ihtiyacınız olan tek şey, birikim yapacağınız süre zarfını ve gelir durumunuzu dikkate
alarak yapacağımız finansal analiz sonucu, size ve hedeflerinize uygun planı belirlemek ve bu planı birlikte hayata geçirmek.

Daha önce Neden BES başlıklı yazıda da belirtmiş olduğum gibi, bu noktada öncelikli olarak birikim ve zamanı en iyi biçimde değerlendirmemiz gerekiyor.

Orta ve uzun vadeli hedeflerimizi gerçekleştirmek adına sahip olduğumuz sürenin, aktif çalışma hayatımızla sınırlı olduğundan bahsetmiştim. Peki bu sınırlı zaman zarfı içerisinde birikim için ayıracağımız parayı en etkin biçimde nasıl kullanabiliriz?

Aslında bu noktada parayı ve zamanı iyi değerlendirmek üzere tek bir yatırım aracını tercih etmektense, birikimi farklı yatırım araçlarına yönlendirmek en doğru yöntem. Ancak birden çok yatırım aracını tercih etmek, hem başlangıçta belli bir birikime sahip olmanızı, hem de kullanacağınız yatırım araçlarına yönelik sıkı takip yapmanızı gerektirir.

Belki bu noktada aklınıza şöyle bir soru gelebilir;

- Paramı değerlendirmek için sürekli piyasaları takip etmek zorunda mıyım ?

Doğru cevap, hem evet, hem de hayır... Nasıl mı ?

Evet, çünkü kişi piyasaları takip eden ve finans konusu ile yakından ilgilenen biri ise, güncel ekonomik gelişmeleri iyi analiz ettiği ve yatırım araçlarını doğru biçimde kullandığı takdirde parasını iyi bir biçimde değerlendirecektir. Ancak bu aynı zamanda bilgi birikimi ve düzenli olarak zaman ayırmayı gerektirir.

Ve aynı zamanda Hayır, çünkü kişi parasını düşük risk / düşük getiri şeklinde değerlendirmeyi de tercih edebilir. Bu durumda çok fazla bilgi birikimine sahip olmak ya da bu konuya düzenli olarak zaman ayırmak gibi bir zorunluluk da olmayacaktır.

Her ikisi de tercih edebileceğiniz alternatiflerdir. Kişisel tercihiniz doğrultusunda sizin için ikisinden birinin daha
uygun olması da son derece normaldir.

Mesleğiniz gereği sürekli takip etmek zorunda olduğunuz bir takım konular olabilir. Ya da iş hayatınızdan kalan vakti mümkün olduğunca aileniz, sevdikleriniz ya da sosyal çevreniz ile değerlendirmek istiyor olabilirsiniz. Kısacası paranız kadar zamanınız da sizin için değerlidir.

- Peki yok mu bunun uygun bir alternatifi ?

Tabii ki de var. Bu konuda Bireysel Emeklilik Sistemi dahilinde finansal danışmanlık hizmeti sunan biri ile çalışmayı tercih edebilirsiniz. Ülkemizde son dönemde bu sisteme ilişkin yaşanan olumlu değişiklikler ve sistemin katılımcı bazında sürekli büyüyen bir yapıda olması sizin için büyük bir avantaj.

Üstelik Bireysel Emeklilik Sistemi içerisinde değerlendireceğiniz parayı, farklı yatırım enstrümanlarını tercih ederek etkin bir biçimde kullanabilirsiniz.

Üstüne üstlük son dönemde hepimizin sıkça duymakta olduğu %25 Devlet Katkısı, bize bu sistemde birikimi iyi değerlendirmek adına kaçırılmaması gereken bir fırsat sunuyor.

Paranızı ister sadece BES ile, ister diğer yatırım araçları ile birlikte değerlendirmeyi tercih edin. Her halükarda ana paranızın %25' in üzerine artı kazanç sağlayacağı bir sistemde yer almak sizin son derece karlı olacaktır.

Ancak Bireysel Emelilik Sistemi' nde yer alan fonlara yönelik tercihiniz, karlılık bakımından son derece önemlidir.

Ekonomik durumunuza ve birikim yapmayı planladığınız zamana yönelik çözümü sunmakla birlikte, tercihlerinize uygun fon dağılımını belirlemek üzere, çalışmakta olduğum kurumun sunduğu hizmetleri sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Konu ile ilgili olarak aşağıdaki bilgiler aracılığı ile bana ulaşabilirsiniz.

Sağlıklı ve mutlu günler dilerim...

Barış ORAL
Finansal Danışman
0 538 071 17 12
besdanismanlik@gmail.comYorumlar