Neden BES ?

Niçin Bireysel Emeklilik Sistemi' ne dahil olmalıyım ?

Çalışan bireyler olarak hepimiz, aktif çalışma hayatımız boyunca sabit giderlerimizi karşılamak ve zamanla hayata geçirmek üzere, kısa, orta veya uzun vadeli planlar yaparız.

Genellikle kısa vadeli planlarımızı gerçekleştirmek kolaydır. Çünkü birikim anlamında hedeflenen noktaya ulaşmamız pek uzun sürmez. Ancak orta ve uzun vadeli planlarımız, yeterli birikime ulaşabilmek adına daha fazla zaman ve dolayısı ile daha fazla emek ister.

Kısacası, vadesi ne olursa olsun gerçekleştirmek istediğimiz tüm planlar, bizlere birikim yapma ihtiyacını doğurur.

Bu noktada orta ve uzun vadeli planlarımızı ele alalım. Hepimiz aktif çalışma hayatımız boyunca belirli bir yaşam standardını yakalamak ve imkan bulduğumuz takdirde bu standardı yükseltmek için çalışırız. Emeklik zamanı geldiğinde ise, amacımız yakalamış olduğumuz hayat standardını korumak olur.

Bu planları gerçekleştirebilmek adına sahip olduğumuz zaman ise, maalesef aktif çalışma hayatımız ile sınırlıdır.

Dolayısı ile orta ve uzun vadeli planlarımızı hayata geçirebilmek için, birikimi doğru bir biçimde değerlendirmek, zamanı iyi kullanmak kadar önemlidir.

Bu açıdan Bireysel Emeklilik Sistemi, mevcut sosyal güvenlik sistemini tamamlayan ve birikimlerinizi değerlendirmek adına oldukça avantajlı bir sistemdir.

Birikimlerinizin %25 Devlet Katkısı ile desteklenmesi yanı sıra, Bireysel Emeklilik Sistemi' ne dahil olan yatırım enstrümanlarını etkin bir biçimde kullanarak, tasarrufunuzu uzun vadeli karlı bir yatırım haline dönüştürebilirsiniz.

Birikimlerimi nasıl etkin bir biçimde değerlendirebilirim ?

Bu konuda öncelikle mevcut finansal durumunuzu değerlendirmek ve hedeflerinizi gerçekleştirmek adına size özel bir planlama yapmak gerekir. Bu noktada size sunacak olduğum finansal danışmanlık hizmeti ile ihtiyaçlarınızı belirleyip, zaman ve birikim anlamında size uygun çözümü sunarak, hedeflerinizi gerçekleştirmeniz konusunda size yardımcı olabilirim.

Sunmakta olduğum finansal danışmanlık hizmeti ile ilgili daha geniş bilgi edinmek isterseniz, aşağıdaki bilgiler aracılığı ile bana ulaşabilirsiniz;

Barış ORAL
Finansal Danışman
0 538 071 17 12
besdanismanlik@gmail.com

Gelin birlikte bugünü değerlendirirken, yarını planlayalım...

Yorumlar